مجموعه ها

سیم و کابل سیمند کابل

تاریخچه سیم و کابل سیمند کابل

سیمند کابل در نیمه دوم دهه هشتاد شمسی( سال 1386 ) و در دوره ای که بسیاری از صنایع بدلیل رکود حاکم بر فعالیت های تولیدی روبه تعطیلی بوده ومجموعه های صنعتی فعال نیز جهت حفظ بقاء صرفا” بر تولید انبوه تکیه داشتند ، با همکاری و مشارکت سهامداران این مجموعه و با هدف ایجاد شرکتی دانش محور تاسیس گردید .

در آغاز و در راستای خلق برندی ماندگار و یگانه در این صنعت ، نام تجاری سیمند کابل جهت تولیدات این مجموعه برگزیده شد .
در ابتدا ، کارخانه در یک سالن 500 متری واقع در شهرک صنعتی شریف ابهر آغاز به کار نمود که در آن با بهره گیری از دو خط اکسترودر اقدام به تولید محصولات می گردید . فعالیت با 15 نفر پرسنل آغاز شد و پس از گذشت زمان اندکی این تعداد به 40 نفر افزایش یافت . این مجموعه قادر بود سالیانه 1400 تن انواع سیم و کابل برق ساختمانی را تولید نماید .

سیم و کابل سیمند کابل با سرلوحه قار دادن کیفیت در کلیه فعالیت های خود ، در نخستین سال تاسیس موفق به اخذ مجوز کاربرد علامت استاندارد ملی ایران برای تمامی محصولات تولیدی گردید و به عنوان یکی از شرکت های پیشرو مجوز کاربرد علامت استاندارد ملی 3569 را جهت تولید کابل های قدرت در محدوده 6/0 تا 1 کیلوولت اخذ نمود .
با توجه به نگرش مدیریت ارشد سازمان در خصوص لزوم بهبود مستمر کیفیت و علیرغم تنگاهای مالی موجود در نخستین سال فعالیت ، آزمایشگاه این واحد تولیدی با استفاده از مدرنترین تجهیزات تست مواد اولیه وآزمونهای الکتریکی و مکانیکی محصولات راه اندازی گردید .
تعهد به بهبود مستمر و اعتقاد به اثربخشی سیستم های مدیریت کیفیت در ارتقاء بهره وری باعث گردید تا سیمند کابل در سال 1388 موفق به استقرار و اخذ گواهینامه مدیریت کیفیت ISO9001 از شرکت توف نورد آلمان گردد .
این مجموعه همواره در اجرای برنامه های خود موفق بوده و به پاس این موفقیت ها در همین سال موفق به دریافت لوح تقدیر به عنوان واحد نمونه صنعتی گردید ، افتخاری که در سالهای بعد و تا سال 1391 نیز تکرار گردید .

 سیمند کابل با توجه به افق بلند مدت برنامه ریزی شده جهت ارتقاء فعالیت ها ، همانند تمام واحد های تولیدی موفق دنیا ، در طول حیات خود مراحل رشد و توسعه را گام به گام پیموده است .
بر این اساس و با توجه به اینکه یکی از پیش نیازهای توسعه بازار ، گسترش دامنه تنوع محصولات می باشد ، فاز اول توسعه در سال 1390 در زمینی به وسعت 15000 مترمربع ، 5000 مترمربع سالن سرپوشیده و 500 مترمربع بنای اداری احداث و پس از نصب تجهیزات با به کارگیری بهترین و روزآمدترین تجهیزات تولید سیم و کابل و افزایش پرسنل به 140 نفر مورد بهره برداری قرار گرفت و با راه اندازی این طرح علاوه بر افزایش ظرفیت اسمی تولید به رقم 22500 تن در سال طیف وسیعی از انواع کابل ها تا سطح مقطع 1000 ملی متر مربع به محصولات شرکت اضافه گردید .
در همان ایام دفتر سیمند کابل نیز در محلی واقع در خیابان لاله زار راه اندازی و به فعالیت مشغول گردید .
واحد تحقیق و توسعه سیمند کابل با نگاه به تکنولوژی روز دنیا در صنعت سیم و کابل و بکارگیری استانداردهای بین المللی با هدف تحقیقات میدانی و ارائه دستاوردهای جدید و کاربردی در طراحی محصولات در سال 1390 تاسیس شد . در همان سال طراحی و تولید کابل های ویژه نصب در محیط های آبی جهت پاسخگویی به نیاز شرکت های آب و فاضلاب کشور و ارائه محصولی قابل اطمینان جهت جایگزینی کابل های لاستیکی در دست اقدام قرار گرفت و یکسال بعد نخستین نسل از این محصولات در چاه های آب شرب کشور نصب و بهره برداری گردید .

بی شک یکی از عوامل موثر در پایداری کیفیت ، استفاده از مواد اولیه مرغوب و قابل اعتماد می باشد بر این اساس در سال 1390 واحد گرانول سازی این مجموعه با نام شاخص پلیمر پارس و با هدف تامین پلیمرهای مورد نیاز در زمینی به وسعت 6000 متر مربع در شهرک صنعتی نوآوران زنجان احداث و راه اندازی گردید . این واحد در حال حاضر قادر به تولید سالیانه تن انواع گرانول پی وی سی جهت محصولات سیم و کابل می باشد .
با اعتقاد به اینکه حفظ کیفیت لازمه حضور مستمر و پایدار در بازار مصرف می باشد در سال 1391 آزمایشگاهی بسیار مجهز در محلی به مساحت 300 متر مربع واقع در کارخانه راه اندازی شد و با استقرار استاندارد ISO/IEC 17025 به عنوان آزمایشگاه همکار در استاندارد در سطح کشور مشغول به فعالیت گردید . در این سال با انتخاب سیمند کابل به عنوان واحد نمونه کیفی از سوی اداره کل استاندارد مهر تاییدی بر اصل کیفیت در این شرکت نهاده شد و این پیشتازی در سالهای 1392 و 1393 نیز ادامه یافت .

همچنین با درک این واقعیت که روشهای نوین مدیریت نیاز امروز صنایع کشور است در سال 1391 پیاده سازی و دریافت سایر گواهینامه های سیستم مدیریت کیفیت شامل ISO14001 , ISO 18001 و نیز گواهینامه کیفیت اتحادیه اروپا CE انجام و در مجموعه سیمند کابل نهادینه گردید .
هدف اصلی این شرکت تبدیل سیمند کابل به انتخاب نخست مشتریان و توسعه بازارهای جهانی از طریق جلب رضایت مشتریان است . رعایت حقوق مشتری مبنای منشور سیمند کابل بوده و مدیریت و پرسنل این مجموعه حقوق مشتری را برای خود یک اصل می دانند . بر این اساس این مجموعه در سال 1391 موفق به اخذ گواهینامه رعایت حقوق مشتریان گردید . افتخاری که با تکرار در سال 1392 و در سال بعد با دریافت تندیس نقره ای ادامه یافت و قطعا” با ادامه روند موفق کنونی با دریافت تندیس طلایی رعایت حقوق مصرف کنندگان در سالجاری تکمیل خواهد گردید .
اما سال 1394 در تاریخ فعالیت سیمند کابل همواره با ثبت دو رویداد بزرگ ماندگار خواهد بود . در این سال نسل پنجم کابل های ویژه استفاده در چاه های آب شرب با نام تجاری SWR با داربودن ویژگی منحصر بفرد مقاومت در برابر نفوذ آب تا فشار بیش از 40 بار در حضور کارشناسان صنعت آب رونمایی گردید و تایید دیگری شد بر نقش بی بدیل دانش در عرصه صنعت .

  بهره گیری از این محصول که نمونه ای از آن با سطح مقطع 240 میلی متر مربع برای اولین بار در صنعت انتقال آب شرب در آبان ماه سال 1395 و در عمیق ترین چاه آب شرب کشور با عمق 510 متر واقع در استان فارس نصب گردید ، نقش بسزایی در کاهش هزینه بهره برداری پروژه های آب رسانی از طریق افزایش طول عمر محصول و مقاومت آن در برابر آسیب های ناشی از شرایط نصب خواهد داشت .
همچنین در سال 1394 نخستین و تنها مرکز تخصصی و علمی صنعت سیم و کابل در ساختمان جدید دفتر مرکزی سیمند کابل واقع در خیابان فردوسی افتتاح گردید . این مرکز که با هدف ارائه خدمات مشاوره ای و تخصصی به مشتریان محترم و همکاران صنعت راه اندازی شده است با دارابودن امکانات گسترده در آینده به عنوان اولین مرکز آموزشی و پژوهشی نیز فعالیت خواهد نمود .
بی شک در شرایط فعلی که بازار کشور از آشفتگی عرضه محصولات خارج از استاندارد رنج می برد و حوادث بسیاری از جمله آتش سوزی بدلیل استفاده از سیم و کابل نامرغوب در کشور رخ می دهد ، اهمیت وجود این مرکز به عنوان محلی جهت ارائه مشاوره در خصوص محصولات استاندارد بیش از پیش نمایان می گردد .
از آنجا که برنامه ریزی هیئت مدیره و مدیریت عامل سیمند کابل بر پایه رشد مستمر و توسعه متوازن بنا نهاده شده است و با توجه به محدودیت خطوط تولید فعلی ، اندیشه احداث کارخانه ای جدید با مساحت بیشتر و امکانات بهتر شکل گرفت . در سال 1395 بر اساس پژوهش های بعمل آمده و با در نظر گرفتن ویژگی های موثری همچون محل استقرار و بهر گیری از امکانات شهرک های صنعتی جدید الاحداث ، شهرک صنعتی نوآوران واقع در 15 کیلومتر جنوب غربی شهر زنجان جهت احداث کارخانه جدید سیمند کابل انتخاب گردید . این کارخانه که در زمینی به وسعت 13000 مترمربع با 9000 متر مربع سالن سرپوشیده و 1000 متر مربع بنای اداری احداث و در سال 1396 به بهره برداری خواهد رسید با دارا بودن آزمایشگاهی منحصر بفرد با مساحت بیش از 350 متر مربع و بهره گیری از روزآمد ترین تجهیزات تست در صنعت سیم و کابل پیشتاز خواهد بود .

شرکت سیمند کابل رشد و و توسعه سریع و گسترده خود را مدیون نوع آوری و تلاش بی وقفه مدیران و کارکنانش می داند و همین بالندگی سبب گردیده که این واحد تولیدی با سرعتی قابل توجه حجم وسیعی از بازارهای داخلی و صادراتی را در اختیار داشته باشد .
مدیران و کارکنان سیمند کابل کیفیت محصولات تولیدی خود را بخشی از افتخارات خود می دانند و امید آن داریم تا با استمرار این موفقیت ها سهم موثری در پیشرفت و توسعه رفاه در کشور عزیزمان داشته باشیم .

 

 

بالا
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…